Potpredsjednik Vlade i ministar Butković u radnom posjetu Bjelovarsko-bilogorskoj županiji i Gradu Virovitici

Potpredsjednik Vlade i ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković boravit će u utorak, 27. siječnja 2026. godine u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji gdje će u Bjelovaru u 10.00 sati (prostorije Bjelovarsko-bilogorske županije, Velika vijećnica, Dr. Ante Starčevića 8) potpisati Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt „Izgradnja brze ceste DC12 Vrbovec - Bjelovar - Virovitica - GP Terezino Polje (Mađarska): dionica/poddionica čvor Bjelovar - čvor Bulinac - čvor Velika Pisanica“ s ravnateljem Središnje agencije za financiranje i ugovaranje programa i projekata Europske unije (SAFU) Draganom Jelićem i predsjednikom Uprave Hrvatskih cesta Ivicom Budimirom. Ugovor će se potpisati u nazočnosti župana Bjelovarsko-bilogorske županije Marka Marušića.

Nakon Bjelovara, potpredsjednik Vlade i ministar Butković u 11.00 sati nazočit će uvođenju izvođača u posao na projektu „Izgradnja DC12, dionica Bjelovar - Virovitica - GP Terezino Polje, Etape 1A i 1B“ (budući čvor Bjelovar - https://maps.app.goo.gl/Ho3qigkw83D7jgQM6?g_st=am). Riječ je o projektu Hrvatskih cesta u sklopu kojeg će se izgraditi prometnica duljine 9,38 kilometara.
 
Nakon Bjelovarsko-bilogorske županije, potpredsjednik Vlade i ministar Butković boravit će u Virovitici gdje će, u 12.30 sati (Velika sala Gradske uprave Grada Virovitice, Trg kralja Zvonimira 1), potpisati Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekt „Integrirana mobilnost na području grada Virovitice“ s ravnateljem SAFU-a Draganom Jelićem i direktorom Poslovnog parka Virovitica d.o.o. Matijom Mustačem, u nazočnosti župana Virovitičko-podravske županije Igora Androvića i gradonačelnika Virovitice Ivice Kirina.
 
Izjave za medije predviđene su na lokacijama.