- Objavljeno: 14.03.2013.
Nastavljaju se radovi u šibenskoj luci

Prema Ugovoru o nastavku radova vrijednom 61,3 milijuna kuna dovršetak veza za kruzere očekuje se do 1. srpnja ove godine, a vezovi za dužobalnu liniju, međunarodni i lokalni promet bit će dovršeni do 15. svibnja 2014. godine.
Po završetku radova, novi vez za lokalni promet bit će prilagođen za pristan brodova dužine do 50 metara, a na isti će se moći privezati brzi katamaran-trajekt na međunarodnoj liniji Šibenik-Italija, obzirom na kratko vrijeme ostanka na vezu.

Za brodove na međunarodnim linijama predviđena je dužina veza od 132 metra čime se omogućava pristan trajekata do 130 metara dužine.
Ugovor s prvim izvođačem, tvrtkom Konstruktor Inženjering d.d. iz Splita raskinut je 19. listopada prošle godine zbog blokade računa tvrtke te nemogućnosti izvođenja radova, nakon čega je banka odobrila pregovaranje s drugim izvođačem.
Projekt se financira kreditom EBRD (Europska banka za obnovu i razvoj) u visini od 12 milijuna eura, a investitor je državna Lučka uprava Šibenik.
Dovršetkom projekta modernizacije infrastrukture putničke luke

Projekt se financira kreditom EBRD (Europska banka za obnovu i razvoj) u visini od 12 milijuna eura, a investitor je državna Lučka uprava Šibenik.
Na potpisivanju su bili i župan Šibensko-kninske županije Goran Pauk i gradonačelnik Šibenika Ante Županović.